ایرج مصداقی  
تماس
زندگینامه
از سایت‌های دیگر
مقاله
گفت‌وگو
صفحه‌ی نخست


بیل‌ریچاردسون مواجب‌بگیر فرقه‌رجوی و کارچاق‌کن جواد ظریف و نظام اسلامی

ایرج مصداقی

بیل ریچاردسون فرماندار دمکرات اسبق ایالت نیومکزیکو و کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا، مصداق عینی ضرب‌‌المثل ایرانی « نونِ منِ رو می خوره، حلیم حاج عباسِ رو هم می زنه» است. ریچاردسون یکی از بی‌شخصیت‌ترین وبی پرنسیب‌ترین سیاستمداران آمریکایی است. وی در دولت دوم بیل کلینتون ابتدا نماینده آمریکا در سازمان ملل بود و سپس وزیر انرژی آمریکا شد. در ماه مارس ۱۹۹۸پس از سخنرانی او در کمیسیون حقوق بشر ملل متحد در ژنو و در خلال نشستی که با نمایندگان سازمان‌های غیردولتی داشت، گفتگوی کوتاهی با او داشتم و نسبت به مواضع دولت کلینتون در ارتباط با دولت خاتمی اعتراض کردم. وی به صراحت از خاتمی دفاع می‌کرد و هنگامی که از او پرسیدم آیا واقعاً فکر می‌کنی او با رفسنجانی تفاوت می‌کند بادی به غبغب انداخت و گفت اگر مایلید به همان دوران رفسنجانی برگردیم. معلوم است او فرق می‌کند.

۵ ماه پیش، یک‌روز پس از هدف قراردادن قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس توسط نیروهای نظامی آمریکا، در مطلبی تحت عنوان «بیل ریچاردسون از مجیزگویی برای مریم رجوی تا معامله با جواد ظریف» توضیح دادم، چگونه این مقام آمریکایی که در ازای دریافت پول سخنران کرایه‌ای فرقه‌ی رجوی است و مجیز مریم رجوی و این فرقه را می‌گوید، با همکاری یک افسر اسرائیلی درحال مذاکره با بالاترین مقامات رژیم است.

http://pezhvakeiran.com/maghaleh-99462.html

 همایش بزرگ مقاومت ایران در پاریس

 

مریم رحوی، بیل ریچاردسون و رودی جولیانی وکیل ترامپ

 

 بیل ریچاردسون

بیل ریچاردسون وزیر پیشین انرژی آمریکا و کاندیدای ریاست جمهوری:
«مهم‌ترین پرسش ما امروز این است که آیا تغییری برای ایران متصور است؟ پاسخ آری است، پاسخ، شما هستید! پاسخ شما و مجاهدین هستند. پاسخ مریم رجوی است».

https://news.mojahedin.org/i/news/144751

پس از رسمیت‌یافتن معامله‌ی دولت ترامپ و نظام اسلامی و آزادی تؤامان مایکل وایت و مجید طاهری، روز گذشته بیل ریچاردسون در توئیتر بر آن‌چه نوشته بودم صحه گذاشت و نوشت:‌ «به طور منظم» با مقام‌های ارشد ایران دیدار کرده است.

در پی آن، مرکز ریچاردسون در بیانیه‌ای خاطرنشان کرد: «در جریان این مذاکرات، آقای فرماندار ریچاردسون به طور منظم با مقام‌های بلندپایه ایران از جمله وزیر خارجه محمد جواد ظریف و سفیر ایران در سازمان ملل، مجید تخت روانچی دیدار می‌کرد... این مذاکرات با توجه به بالا بودن تنش‌ها میان ایران و آمریکا و تبادل خشونت میان آنها طی ماه‌های اخیر پیچیده بودند. فرماندار ریچاردسون و مرکز ریچاردسون برای میسر کردن آزادی ایشان با جدیت با مقام‌های ارشد ایران همکاری کردند.»

https://www.entekhab.ir/fa/news/553534

 

 

ظریف ، بیل ریچاردسون و میکی برگمن افسر اسرائیلی که در جنوب لبنان جنگیده

ریچاردسون در مراسم فرقه رجوی با کراواتی مشابه

ارتباط این فرقه با مقامات آمریکایی تنها و تنها از طریق ارائه‌ی پول‌های هنگفت دریافتی از شیوخ عرب و سرمایه‌های اندوخته از کمک‌های صدام حسین است. هنر عناصر وابسته به این فرقه که در آن تبحر بسیاری دارند این است که می‌گردند و بی‌پرنسیب‌ترین مقامات آمریکایی را پیدا کرده و برای سخنرانی کرایه می‌کنند. این سخنرانان هیچ‌ تعهدی به این فرقه و افکار و عقایدشان ندارند، هرگاه منافع‌ خودشان و یا دولت‌شان اقتضا کند مثل دستمال کهنه‌ای آن‌ها را به سطل زباله می‌اندازند و حتی جوابشان را نیز نمی‌دهند.

بیل‌ریچاردسون در خردادماه گذشته سخنران کرایه‌ای مراسم فرقه‌رجوی در پاریس بود و همان موقع با ظریف و تخت‌روانچی هم دیدار و گفتگو می‌کرد و برای معامله‌ی دولت ترامپ و نظام اسلامی چانه‌زنی می‌کرد. بارها تأکید کرده‌ام ارتچاع غالب و ارتجاع مغلوب از یک جنس هستند. فرقی بین ولی فقیه غالب که در خیابان پاستور بر تخت نشسته است و ولی فقیه مغلوب که در سوراخ خزیده و ادای «امام غایب» را در می‌آورد نیست.

ایرج مصداقی ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

www.irajmesdaghi.com

Irajmesdaghi@gmail.com

 

مقاله‌ای که در دیماه ۱۳۹۸ نوشتم. 

بیل ریچاردسون از مجیزگویی برای مریم رجوی تا معامله با جواد ظریف

بیل ریچاردسون نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل متحد و وزیر اسبق انرژی آمریکا و فرماندار نیومکزیکو، یکی از مواجب‌‌‌بگیران فرقه رجوی است که در ازای دریافت وجوه هنگفت لی لی به لالای مریم رجوی می‌‌‌گذارد . او در مطلبی به شرح زیر که با پرداخت پول در روزنامه واشنگتن تایمز منتشر شد، از گفتن هیچ دروغی در مورد فرقه رجوی و نفوذ آن در میان سیاستمداران اروپایی فروگذار نکرد. [1]
«آیا شما برای تغییر در ایران آماده هستید؟ آیا شما برای تغییر رژیم در ایران آماده در هستید؟... آیا شما برای پایان دادن به دیكتاتوری آماده هستید؟
 
می‌دانید هر خبری كه در مطبوعات می‌خوانید در رابطه با كمبود آب، فساد، كمبود یك انتخابات آزاد، اعدام‌ها، ناپدید شدن زندانیان است. و ناآرامی‌های سیاسی گسترده است. می‌دانید چرا؟ برای این كه نقطه پایان نزدیك است و چیزی كه شاهد آن هستید یك تغییر عظیم است. مانند بسیاری از همكارانم در اینجا كه در پشت سرم مشاهده می‌كنید، دموكرات، جمهوریخواه، سناتورها، ژنرال‌ها، فعالان اجتماعی، رهبران سیاسی از اقصی نقاط آمریكا، می‌خواهم كه شما بدانید همانطور كه سناتور توریسلی گفت، آمریكا از شما حمایت می‌كند، و من در پشت صحنه رهبران كشورهای جهان شامل قانونگذاران، نخست وزیران، رهبران تقریباً همه كشورهای غربی اروپایی، آفریقایی و رهبران ملیت های آسیایی را می‌بینم كه از شما حمایت می‌كنند.
در این جا بسیاری رهبران برجسته حضور دارند ولی می‌دانیم كه این واقعه در چه رابطه‌ای است، این واقعه در رابطه با شماست، شما سرچشمه تغییر در ایران هستید. نسل جوان، زنان، مقاومت، جوانان شركت كننده در اینجا و من می‌خواهم به شما بگویم كه بسیاری از مردم سئوال می‌كنند كه آیا آلترناتیوی در مقابل دیكتاتوری آخوندی وجود دارد؟ و جواب است که بله. این آلترناتیو نیروی مقاومت است، مجاهدین خلق است، خانم رجوی است و همین‌طور شما هستید. و به شما می‌گویم كه دلیلش چیست، چون شما كسانی بودید كه علیه شاه جنگیدید، شما علیه دیكتاتوری جنگیدید، علیه دیكتاتوری مذهبی، شما در سنگرها جنگیدید و كشته شدید و شما نماینده یك پلاتفرم هستید، یك پلاتفرم دموكراتیك برای آزادی و دموكراسی. شما از تساوی حقوق زن و مرد حمایت كردید، شما از منشور سازمان ملل و حقوق بشر حمایت كردید، شما از برگزاری یك انتخابات آزاد و منصفانه حمایت كردید، شما از بخش خصوصی حمایت كردید، شما از ابطال قوانین قصاص حمایت كردید، شما از دموكراسی و اینكه نسل جوان بتواند در آینده فرصت‌های شغلی داشته باشد حمایت كردید.
پس من به‌عنوان دوستتان در اینجا به شما می‌گویم: قدرت در دست شماست، قدرت در دست تك به تك شما در اینجا است، و هر كدام از شما هزاران نفر در ایران را نمایندگی می‌كند كه می‌گویند نه به دیكتاتور و اصلاح طلب. نقطه پایان نزدیك است، پایان نزدیك است. بنا بر این آیا شما خواهان یک ایران آزاد هستید؟ آیا شما به خانم مریم رجوی به‌عنوان رئیس‌جمهور ایران رأی خواهید داد؟ متشکرم.»[2]
پول که بدهی، «واشنگتن تایمز» مطلبی نازل در حد یک رپرتاژ‌آگهی را نیز انتشار می‌دهد.
 
 
بیل ریچاردسون ـ ۳۱خرداد ۱۳۹۸ـ تظاهرات ایرانیان مقابل کاخ سفید
ریچاردسون در تظاهرات تابستان ۱۳۹۸ مجاهدین در واشنگتن شرکت کرد و گفت:‌
 
«متشکرم. من یک سؤال از شما دارم. آیا شما خواهان دمکراسی در ایران هستید؟ [جمعیت:‌ بله]
آیا شما هوادار سازمان مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت ایران هستید؟ [جمعیت:‌ بله]
می‌خواهم به ‌شما بگویم که چقدر مفتخر هستم. من به‌مدت ده سال با شما بوده‌ام. ولی هنوز خیلی جوان هستم و می‌خواهم در مورد قدرت این جنبش، به‌عنوان یک آمریکایی بگویم و می‌دانم که بسیاری از ایرانیان مقیم آمریکا در بین شما هستند. قدرت این جنبش در این است که حمایتش فراحزبی است. هم دموکرات‌ها هستند و هم جمهوری‌خواهان. امروز سخنان رهبران جمهوریخواه و دموکرات را شنیدید. شما سخنان خانم رجوی را شنیدید.
صحبت‌های ژنرال (جک کین) را شنیدید. صحبت‌های بسیاری را در مورد موضوعات مربوط به رژیم شنیدید. نظامی جدید در ایران لازم است و آن نظام، شما هستید، مجاهدین خلق ایران، شورای ملی مقاومت ایران، آلترناتیو.
و می‌خواهم به‌شما بگویم چرا. اول این‌که سازمانی است قدرتمند با توانمندی فراوان، تعهد بسیار و قابلیت‌های فراوان رهبری. دوم، یک رهبر برجسته و فراحزبی. و خانم رجوی یک رهبر بزرگ است. ده ماده‌یی را که او در موردشان صحبت کرد،‌ مرور خواهم کرد. سوم، برنامه. به‌عبارت دیگر به‌عنوان افراد جوان، به‌عنوان آن دسته از شما که اینجا گرد آمده‌اید، خواسته شما چیست؟ خواسته شما یک ایران آزاد است. ولی شما خواهان دموکراسی و حقوق بشر هستید. شما یک طرح و برنامه دارید. مواظب سیاستمدارانی باشید که برنامه ندارند و فقط در مورد خواسته‌هایشان حرف می‌زنند. دیگر چی؟ (جنبش شما)خطرپذیر است. این جمعیت، سازمان مجاهدین خلق خطر می‌پذیرد. در اروپا و آمریکا هدف قرار گرفته. به‌خاطر مردم و به‌خاطر آزادی و به‌خاطر دموکراسی خطر می‌پذیرد. با رژیم درمی‌افتد. در مورد موضوعات ایران صحبت می‌کند. ما رژیم را می‌شناسیم. مشکلات اقتصادی، فساد، تورم غول‌آسا، نقض حقوق بشر، اعدام، فقدان دموکراسی، حمله به‌آمریکا، ولی آن‌چه که شما نمایندگی می‌کنید، شمایی که از سراسر کشور و از سراسر جهان گردهم آمده‌اید، آینده است. شما از حمایت بین‌المللی برخوردارید. من در مراسم پاریس و در سراسر جهان حضور داشته‌ام که بیانگر حمایت بین‌المللی توسط قانونگذاران، کشورها و جنبش‌هاست.
شما در جهت درست تاریخ هستید. صحیح است؟ [جمعیت:‌ بله] پس با برنامه ده ماده‌یی، سخنانم را به‌پایان می‌برم. زیرا می‌خواهم به‌آن گوش کنید. مثل دموکراسی است. می‌خواهم مفهوم این برنامه ده ماده‌یی را جذب کنید.
زیرا اگر یک ایران آزاد و انتخابات آزاد در کار باشد، این چیزی است که واقع می‌شود.
اول: مراجعه به‌آرای عمومی، آینده از طریق صندوق رأی تصمیم‌گیری می‌شود و نه توسط دیکتاتوری‌ها، این شماره یک است. شماره دو: دموکراسی، حقوق بشر، دفاع از آزادی تجمع، آزادی بیان. دفاع از حقوق بشر برای مردم. شماره سه: الغای مجازات مرگ. اعدامی در کار نخواهد بود. یک سیستم قضایی کارآمد. شماره چهار: جدایی دین و دولت. کسب اطمینان از این‌که اقلیت‌های مذهبی، همه اقلیت‌های مختلف که حقوق بشر(آنها نقض می شود) مورد حمایت قرار می‌گیرند؛ مهم نیست که چه کسی و اهل کجا باشید. شماره پنج: برابری جنسی و حضور زنان در مواضع رهبری. مواضع رهبری، بیش از آنچه الآن وجود دارد. از بحث دور نیفتیم. شوخی نیست. فکر می‌کنم این نقطه قوت این جنبش است. زنانی که سال‌ها کار سیاسی را انجام داده‌اند، رنج‌ها را تحمل کرده‌اند. این جمعیتی است که از برابری جنسی و حقوق بشر و به‌ویژه حضور زنان در مواضع رهبری حمایت می‌کند. احترام به‌حاکمیت قانون و عدالت. احترام به‌یک قانون اساسی، حقوق آحاد بشر، حفاظت از برابری جنسی، مستقل از این‌که چه کسی باشید. هم‌چنین قوانین بین‌المللی، احترام به‌اعلامیه جهانی حقوق بشر و منشور سازمان ملل. نظرتان در این‌باره چیست؟ این قدرت است. این حقوق بشر است. این وزارت خارجه است. این سیاست خارجی ایالات متحده است. این سیاست خارجی هر کشوری است که اعلامیه جهانی حقوق بشر را امضا می‌کند. به‌رسمیت‌شناختن مالکیت خصوصی، اقتصاد مبتنی بر بازار، کسب و کارهای جدید، کسب و کارهای تحت مدیریت زنان، کسب و کارهای شکوفا، کشاورزی، چرخه‌های اقتصادی نادیده گرفته‌شده در ایران و بالأخره یک ایران غیر اتمی، بدون سلاح‌های اتمی. من مدتی طولانی با شما بوده‌ام و همواره با شما خواهم بود، ولی می‌خواهم بار دیگر به‌شما بگویم، با دیدن این جمعیت، با دیدن چهره‌های جوان‌تر، آینده را می‌بینم.
ولی شما سخنرانان و رهبران فوق‌العاده‌یی در اینجا دارید که نشان‌دهنده قدرت جنبش شما است؛ حالا می‌خواهم به‌بهترین قسمت سخنرانی‌ام برسم. قسمت پایانی.
متشکرم.
آیا شما خواهان دموکراسی در ایران هستید؟ [جمعیت:‌ بله]
آلترناتیو چیست؟ مجاهدین
مجاهدین
بلندتر بگویید
مجاهدین» [3]
 
این دو سخنرانی ریچاردسون تنها مشت نمونه خروار است. وگرنه مجیزگویی وی در مورد مریم رجوی و فرقه خطرناکی که او و همسرش هدایت می‌کنند بسیار است. او به مدت یک دهه یکی از سخنرانان کرایه‌ای مراسم سالانه فرقه رجوی در پاریس بود.  [4]
 نکته‌‌ی قابل توجه این  است که درست در همان تاریخی که ریچاردسون این خزعبلات را سر هم می‌کرد، وی در حال چانه زنی با جواد ظریف و مجید تخت روانچی وزیر امورخارجه و سفیر رژیم در سازمان ملل متحد بر سر معامله در مورد زندانیان ایرانی و آمریکایی بود. [5]
ریچاردسون و ظریف در دوحه
ریچاردسون به مدت ۲۰ ماه به نمایندگی از سوی همسر وانگ، روی پرونده مبادله‌ی او کار کرده بود. وانگ یک دانشجوی چینی – آمریکایی بود که توسط اطلاعات سپاه به گروگان گرفته شده بود.
 
ظریف ، ریچاردسون و میکی برگمن
در این مذاکرات نفر سوم «میکی برگمن» چترباز سابق اسراییلی بود که در کنار ظریف و ریجاردسون حضور دارد.[6] برگمن سال‌‌ها در جنوب لبنان با قاسم سلیمانی و حزب‌الله و ... جنگیده بود و حالا مسئولیت مذاکره با ظریف و مقامات رژیم را نیز به عهده داشت. او معاون مرکز ریچاردسون است. نکته قابل توجه آن که ورزشکاران ایرانی حق ندارند با اسرائیلی‌ها رقابت کنند اما ظریف به دیدار افسر سابق اسرائیلی می‌رود. [7] و آب از آب تکان نمی‌خورد. «آقا» هم گوش‌اش را نمی‌کشد. آیا ظریف، برگمن را که نقش اساسی در مذاکرات داشت نمی‌شناخت. او کاندید دریافت جایزه نوبل هم بود. فرد اصلاً‌ ناشناخته‌ای نیست. سوابق اسرائیلی او بر همه آشکار است. حتی با یک چستجوی ساده در اینترنت هم می‌توان یافت. 
حتی اگر چنین سندی هم در دست نداشتم هیچ‌گاه نمی‌توانستم به مواضع ریچاردسون در حمایت از مجاهدین اعتماد کنم. در  فروردین ۱۳۷۷ در گفتگوی کوتاهی که پس از سخنرانی او در یک جلسه‌ی جانبی کمیسیون حقوق بشر ملل متحد در ژنو داشتم به روشنی به حمایت او از خاتمی و اصلاح‌طلب‌های رژیم پی بردم. او به صراحت موضوع را به من گوش‌زد کرد. مطمئن بودم کسی که از خاتمی حمایت می‌کند نمی‌تواند یکباره متحول شده باشد.
نمی‌دانم امسال هم ریچاردسون سخنران کرایه‌ای مراسم مجاهدین هست یا نه؟ البته می‌دانم برای فرقه رجوی مهم نیست طرف کیست و یا چه کاره است، اما نمی‌دانم ریچاردسون رویش می‌شود در مراسم مجاهدین سخنرانی کند یا نه؟
۱۴دیماه ۱۳۹۸
 
irajmesdaghi@gmail.com 

منبع: ایرج مصداقی

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   

نسخه‌ی چاپی  


irajmesdaghi@gmail.com    | | IRAJ MESDAGHI 2007  ©