ایرج مصداقی  
تماس
زندگینامه
از سایت‌های دیگر
مقاله
گفت‌وگو
صفحه‌ی نخست


برای آزادی زهرا علیقلی و تمامی زندانیان سیاسی تلاش کنید!

ایرج مصداقی

خبر کوتاه است. زهرا علیقلی مادری که به عشق دیدار با فرزند، رنج سفر به عراق را بر خود هموار کرده، دستگیر و به سه سال حبس محکوم شده است.

جرم او دیدار با فرزند پس از گذشت دو دهه است، گناهی نابخشودنی که می‌بایستی به خاطر آن رنج زندان و دوری از خانواده را بر خود هموار کنی.

زهرا علیقلی نمونه‌ای است از زن دردمند ایرانی. او در دهه‌ی ۶۰ مجبور بود هر هفته برای دیدار همسر (جواد علیقلی) و فرزندانش(شهناز، مهری، شهلا)  به اوین و قزلحصار مراجعه کند.

شهناز و مهری بعد از آزادی از زندان به مجاهدین پیوستند، شهناز در عملیات فروغ جاویدان، جاودانه شد و مهری همچنان به مبارزه‌ی خود با دستگاه جهنمی حاکم بر میهنمان ادامه می‌‌دهد. دستگاه امنیتی رژیم پدر را به جای فرزند از بند رسته، مجازات کرد و جواد علیقلی که خود در سال‌های ابتدایی دهه ۶۰ چند سالی زندانی بود به این ترتیب دوباره راهی زندان شد. «پیرمرد» شانس آورد که از قتل‌عام ۶۷ جان سالم به در برد و ما همچنان از فیض دیدارش و صفای باطنش برخوردار شدیم.

بعدها جرم نابخشودنی جدیدی اتفاق افتاد و فرزندان دیگر این خانواده نیز به مجاهدین پیوستند.
 دستگیری و محکومیت مادر علیقلی قبل از هر چیز ماهیت دستگاه جهنمی وزارت اطلاعات را روشن می‌کند. مظلومیت مادر دست کسانی را رو می‌کند که با تشکیل «انجمن نجات» روضه «نجات» فرزندان را می‌خوانند و اشک تمساح برای خانواده‌ها می‌ریزند.

حورا شالچی یکی از گردانندگان «انجمن نجات» وابسته به وزارت اطلاعات در نوامبر ۲۰۰۵ به نیابت از سوی رژیم، مدعی شده بود:

«هیچ كجای دنیا كسی مانع روابط عاطفی مادر و فرزند و یا خواهران با یكدیگر نشده بجز سرکردگان فرقه رجوی‌ها.»

امروز زهرا علیقلی سمبلی است از مادران رنج‌کشیده. مادرانی که مظلومیت‌شان نقاب از چهره‌‌ی دروغین رژیم برکشیده و دیر یا زود جهان در برابر اراده‌ی استوارشان سر فرود خواهد آورد.

 

ایرج مصداقی

 

۱۳ بهمن ۱۳۸۵

 

Irajmesdaghi@yahoo.com

 

 «زهرا علیقلی، ۶۲ ساله به ۳ سال زندان محکوم شد


زهرا  علیقلی، ۶۲ ساله که به اتهام همکاری با سازمان مجاهدین خلق بازداشت شده است، هم  اکنون در بند  ۳ نسوان اوین به سر میبرد .

وی برای دیدار با فرزندان خود که از  اعضای سازمان مجاهدین هستند، به عراق سفر کرده بود که پس از بازگشت به ایران،  بازداشت و از سوی دادگاه به ۳ سال زندان محکوم شد. وی که درتاریخ ۲۵ تیرماه دستگیر  شده ، در طی این مدت همواره اتهامات منتسب به خود را کذب دانسته است.

گفته  میشود، هم اکنون تعداد دیگری از اعضای مجاهدین خلق نیز در زندان اوین و در بند  نسوان نگهداری میشوند .»

 

منبع: http://web.peykeiran.com/new/iran/iran_news_body.aspx?ID=36910

 

منبع: ایرج مصداقی

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   

نسخه‌ی چاپی  


irajmesdaghi@gmail.com    | | IRAJ MESDAGHI 2007  ©