ایرج مصداقی  
تماس
زندگینامه
از سایت‌های دیگر
مقاله
گفت‌وگو
صفحه‌ی نخست


چند نکته در باره نقش رژیم در آشوب‌های عراق و تروریسم بین‌المللی

ایرج مصداقی

محمد جعفری معاون امنیت داخلیدبیر شورای عالی امنیت ملی رژیم که ظاهراً یکی از اهداف حمله‌ی نیروهای آمریکایی به ساختمان متعلق به رژیم در اربیل بوده است در مصاحبه‌ای با خبرگزاری مهر پس از بازگشت از کردستان عراق ضمن تکذیب دخالت رژیم در نابسامانی‌های عراق مدعی می‌شود که رژیم بیشترین نقش در ایجاد امنیت در عراق را نیز به عهده داشته است:

 

خبرگزاری مهر در روز جمعه ۲۹ دی ۱۳۸۵ چنین گزارش می‌دهد:

 

« وی[محمد جعفری]با تاکید بر اینکه ایران تاکنون بیشترین نقش را برای امنیت عراق ایفا کرده است، گفت : آیا تا این لحظه در میان افرادی که در عراق دست به عملیات تروریستی و حملات انتحاری زده اند حتی، یک ایرانی دیده شده است ؟ آیا عاملان این گونه حملات همگی از برخی کشور های عربی دوست آمریکا نبوده اند ؟ آیا منطقی است که این افراد عرب از ایران دستور بگیرند ؟»[1]

 

برای سنجش عیار دروغگویی محمد جعفری به چند نکته اشاره می‌کنم:

 

پاسدار حسن عباسی یکی از تئوریسین‌ها و استراتژیست‌های نظامی رژیم و گرداننده «مرکز بررسي های دکترينال امنيت بدون مرز»[2]که نقش فعالی در صدور تروریسم و بنیادگرایی به عهده داشته است در یکی از سخنرانی‌های خود برای نیروهای رژیم در تقدیس تروریسم و نقش‌ رژیم در ایجاد سازمان‌های تروریستی می‌گوید:

 

«...اگر می‌شود کاری کرد که این جبهه (جبهه کفر) به ترور و وحشت بیفتد و به هراس بیفتد؛ این ترور مقدس است. بروید فردا بنویسد عباسی تئوریسین خشونت، تئوریسین تروریسم مقدس. این تروریسم مقدس است. امروز نیست که ما این حرف ها را می‌زنیم.

...حزب الله لبنان تربیت شده این دست‌هاست. (اشاره به دست‌هایش)

... این دست‌ها را می‌بینی حزب‌الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی را همین دست ها تربیت کرده. مطمئن باش. اگر آن جوان بیرون مرزها اینگونه می‌تواند بایستد. این توانایی را داریم که بازهم همین جا همان جوانان را تربیت کنیم و در دهن استکبار بزنیم. (تکبیر حضار) [3]

 

توجه داشته باشید حسن عباسی یکی از گردانندگان ستاد پاسداشت نهضت جهانی اسلام نیز هست.

کافیست توجه شود که در آبان ماه سال گذشته «ستاد پاسداشت شهدای نهضتجهانی اسلام» با دو شعبه «خواهران» و «برادران» برای ثبت نامگسترده از استهشادیون آغاز به کار کرد. «خواهران» در جرگه « دخترانزیتون» به حساب آمده و «برادران» « مردان آفتاب» خوانده شدند. این ستاد در آذر ۸۳ با تشکیل اولین یگان استشهادیون با شرکت ۵۳ نفر در بهشت زهرای تهران با نام «شهید یحیی عیاش» پایه‌گذاری شده بود. به گزارش سایت آفتاب وابسته به مجمع تشخیص مصلحت نظام تعدادی از مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس از جمله «محمد حسین رحیمیاننماینده مقام معظم رهبری در بنیاد شهید، مصطفی رحماندوست مشاور رئیس جمهور در امورایثارگران، مهدی کوچک زاده، فاطمه آلیا و لاله افتخاری[نمایندگان مجلس]» به همراه  زهرا مصطفوی دختر خمینی در این همایش دختران زیتون حضور پیدا کرده بودند. »[4]

سایت آفتاب در مورد دیگر فعالیت‌های این گروه چنین خبر داد:

«در همین حال فعالیت اینترنتی گروه های شهادت طلب بخش دیگری از اقداماتاستشهادیون را تشکیل می دهد. گروه انتقام از جمله گروه های شکل گرفته است و اعضایآن افرادی هستند که آمادگی خود را جهت جهاد در راه اسلام اعلام کرده اند و قصددارند با این کار خود به ترس و وحشت دشمنان اسلام دامن زده و امید و پشتوانه ایبرای مسلمانان در حال جهان ایجاد کنند.»[5]

آیا این گروه‌ها و یا این گونه تفکر‌ها با تشکیل گروه‌های انتقام و شرکت فعال در جنگ داخلی عراق خط ایجاد «ترس و وحشت» در جامعه عراق را دنبال نمی‌کنند؟ [6]

 

محمد جعفری دخالت رژیم در عملیات تروریستی و حملات انتحاری را با این دلیل رد می‌کند که هیچ ایرانی در این عملیات‌ها شرکت نداشته است. برای بررسی ادعای او کافیست به چند مورد اشاره کنم:

 

«سردار»  یحیی رحیم صفوی فرمانده سپاه پاسداران در تاریخسه شنبه ۲۶ دی ۱۳۸۵ در رثای «شهید» دقایقی می‌گوید:

«ثمره خون شهیدان ملت ایران نه تنها نوید آزادی قدس و کربلا را می دهد، بلکه آزادی کل بشریت بهای خون شهیدان ماست و ملت ما در دوران دفاع مقدس بزرگترین حماسه تاریخ ایران و حتی جهان را رقم زد.

وی با اشاره به خصوصیات شهید دقایقی افزود: شهید دقایقی قدرت نظریه پردازی بالایی داشت و بزرگترین نقش و رسالتی که شهید دقایقی انجام داد، تشکیل تیپ بدر و متشکل کردن مجاهدین عراقی بود.» [7]

 

چنانچه ملاحظه می‌شود فرمانده سپاه نوید «آزادی قدس و کربلا» را می‌دهد و «شهید» دقایقی را مؤسس تیپ بدر که بعدها به سپاه بدر تبدیل شد و امروز بخش‌ اعظم نیروهای وزارت کشور، دستگاه‌های امنیتی و شبه‌نظامیان شیعه عراقی را تشکیل می‌دهند معرفی می‌کند.

 

«سردار» محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ارتباط با «شهید دقایقی» در ۲۶ دیماه ۱۳۸۵می‌‌گوید: «در عملیات بدر که می خواستیم وارد خاک عراق بشویم و شهرهای عراق را بگیریم، حس کردم که بهترین زمان برای استفاده از ظرفیت های شهید دقایقی است و ایشان ابتدا گردان های شهید صدر و سپس تیپ صدر را به این منظور ایجاد کرد. »[8]

 

چنانچه ملاحظه می‌شود رژیم از ابتدا به دنبال گرفتن شهرهای عراق بوده است و برای این کار «گردان‌های شهید صدر و سپس تیپ صدر» را ایجاد کرده بود. آیا امروز رژیم از این هدف دست برداشته است؟

محسن رضایی فرمانده سابق سپاه پاسداران در ارتباط با چگونگی تشکیل لشگر بدر و ... می‌گوید:

«در اولين فراخوان نيرو از ميان اسراي عراقي حدودا ۳۰۰ الي ۵۰۰ نفر داوطلب شدند كه پس از انجام مصاحبه و شناسايي، جذب شدند و در تيپ بدر سازماندهي شدند. طبيعتا در جذب و استفاده از اسراي عراقي با احتياط عمل مي‌كرديم. و بعداً كه عملكرد آنها را خوب ارزيابي كرديم كار را توسعه داديم.

برادرمان شهيد دقايقي براي سازماندهي و اداره اين لشكر زحمات زيادي كشيد. ياد گرفتن كامل زبان عربي، آموختن ويژگي‌ها و فرهنگ عراقي‌ها، و درك تفاوت‌هاي ناشي از تفاوت فرهنگ و بينش نيروهاي مجاهدين عراقي و اسراي عراقي جزو سختي‌هاي كار فرماندهي تيپ بدر بود. ... اسماعيل در بنيان‌گذاري نيروهاي نظامي سازمان‌يافته ملت عراق سهم بسزايي داشت يگان رزمي مجاهدين عراقي تحت عنوان «تيپ بدر» ثمره تلاش‌هاي خالصانه اوست. لذا اسماعيل نه تنها در انقلاب اسلامي كشور ما ستاره‌اي پرفروغ بود بلكه جوانان برومند عراق هم از او به عنوان يك سردار بزرگ در نهضت عراق ياد خواهند كرد». [9]

دزد سر گردنه و جنایتکار معروف «سردار» محمدرضا نقدی[10]نماینده احمدی نژاد و رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و فرمانده اسبق لشگر بدر که خود متولد عراق و یکی از معاودین عراقی است در ۲۶ دیماه ۱۳۸۵ ضمن معرفی «شهید» دقایقی به عنوان مؤسس لشگر بدر می‌گوید:

«سلطه طلبی آمریکا در عراق با بن بست مواجه شده که این ثمره تلاشهای آن روز شهید دقایقی است و الان لشگر بدر مثل سدهای آهنین مقابل توطئه های استکبار است و افراد لشگر بدر بعضا در پست های کلیدی دولت عراق هم حضور دارند و به راه امام(ره) پای بند و وفادار هستند.» [11]

چنانچه ملاحظه می‌شود عناصر وابسته به رژیم پست‌های کلیدی دولت عراق را به عهده دارند و قبل از هر چیز به «راه امام(ره) پای بند و وفادار هستند». آیا می‌توان در مورد لااقل منبع اصلی بخشی از جنایات سازمان یافته‌ای که هر روزه درعراق صورت می‌گیرد، تردیدی به خود راه داد؟ آیا رژیم وعوامل آن ریشه و عامل اصلی این جنایات نیستند؟‌ آیا رژیم به دنبال بلعیدن شهرهای عراق نیست؟

محمدرضا نقدی سپاه و لشگر بدر را عامل اصلی «بن بست سلطه‌طلبی آمریکا در عراق» معرفی کرده و این «بن بست» و شکست را «ثمره‌ی تلاش‌های» «شهید» دقایقی در ایجاد لشگر بدر می‌داند.

آیا عوامل این لشگر که «پست‌های کلیدی دولت عراق» را اشغال کرده‌اند از «فرماندهان ایرانی» خود دستور نمی‌گیرند؟با توجه به آن چه در بالا ذکر شد آیا «افراد عرب» درگیر در مناقشه‌ی عراق از «ایران» دستور نمی‌گیرند؟ آیا اگر غیر از این فکر کنیم غیر«منطقی» فکر نکرده‌ایم؟

ایرج مصداقی

۱۹ ژانویه ۲۰۰۷

irajmesdaghi@yahoo.com[2]http://andishkadeh.ir

[3]برای دیدن فیلم سخنرانی وی می‌ توان به آدرس زیر مراجعه کرد:

http://www.rojhelatpres.com/jan-07/11-23.htm

 

[4]http://www.aftabnews.ir/vdcdn50yt50xx.html

[5]http://www.aftabnews.ir/vdcdn50yt50xx.html

[6]البته نبایستی فراموش کرد که رژیم در آن واحد از این گروه‌ به چند شکل استفاده می‌برد. یکی دیگر از استفاده‌های رژیم از حضور ملموس استشهادیون امتیاز گیری در مذاکرات با طرف‌ حساب‌های خارجی است. چرا که با این بهانه که برای جلوگیری از اقدامات این دسته از گروه‌ها می‌بایستی از خود مایه بگذارند و غرب بایستی قدر زحمات رژیم را بداند.

[9]http://www.baztab.com/news/57952.php

 

[10]در سال ۸۱ سردار محمدرضا نقدیرئیس سابق حفاظت اطلاعات نیروی انتظامیو نماینده ویژه خامنه‌ای،به اتهام تشکیل باندی به نام  "کبیر"متشکل از سرهنگ پاسدار سیدرضا جلیلی،سرگرد پاسدار عباس آشتیانی،سروان حمید وستنبو، ستوان دوم امیرعلی کهندل، حسین لاریجانی، سید عطا فراتی،فواد کلهر(عضو وزارت اطلاعات) و... مرتکب ده ها فقره تجاوز به عنف، ۱۲ فقره تجاوز به عنف و قتل جنسی، ۳۶ فقره سرقت مسلحانه در تهران و شهرهای چالوس، رامسر، کلاردشت و اصفهان، ده‌ها فقره باج‌گیری و اخاذی، سرقت اتومبیل، خرید و فروش سلاح و مهمات، قاچاق و ترانزیت مواد مخدر و دیگر اقدامات جنایتکارانه دستگیر می‌شود. رضا بروجردیاز روحانیون سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامیاحکام شرعی اعمال فوق را صادر می‌کرده است. برای اطلاع بیشتر به آدرس اینترنتی www.siahsepid.net/week/archives/ 000252.php مراجعه کنید. وی پس از آزادی از زندان که با فشارهای دفتر خامنه‌ای حاصل شد به معاونت احمدی‌نژاد وریاست ستاد قاچاق کالا منصوب گردید.

منبع: ایرج مصداقی

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   

نسخه‌ی چاپی  


irajmesdaghi@gmail.com    | | IRAJ MESDAGHI 2007  ©