ایرج مصداقی  
تماس
زندگینامه
از سایت‌های دیگر
مقاله
گفت‌وگو
صفحه‌ی نخست


ماجرای رستوان کلاب ایبریا در تفلیس و تصحیح خطایم در مورد هلدینگ بین‌المللی آدونیس

ایرج مصداقی

 

در مطلب روشنگرانه‌ای که راجع به امیرعباس سهراب‌بیگ، معاون هاشمی‌شاهرودی و رستوران کلاب‌دار کنونی در تفلیس نوشتم، به دلیل مشابهت نام هلدینگ بین‌المللی آدونیس با هلدینگ آدونیس که اتفاقاً هر دو در کار معاملات ملکی نیز هستند، دچار لغزش و اشتباه شدم و متأسفانه این دو را یکی فرض کردم.

هولدینگ بین‌المللی آدونیس به مدیریت دکتر محمد رخشانفر ربطی به هلدینگ آدونیس که توسط حامد نجفی و امیرعباس سهراب‌بیگ اداره می‌شود ندارد.
 
در نوشته‌ی من آمده بود:‌
«سهراب‌‌بیگ در سال ۲۰۰۵ هلدینگ بین‌المللی آدونیس را به عنوان شرکت سرمایه‌گذاری تأسیس کرد. این هلدینگ سهامدار اصلی در مجموعه ای از شرکت‌های بین‌المللی در کشورهای انگلستان، گرجستان و ایران است.
سهراب‌بیگ در‌حالی که شخصاً رشته‌ی امور را در دست دارد، شخصی به نام دکتر محمد رخشانفر را به عنوان مؤسس و مدیرعامل هلدینگ معرفی می‌کند تا از پشت پرده به رتق و فتق امور بپردازد. 
هلدینگ آدونیس به عنوان شرکت مادر، دارای شرکت‌های زیر مجموعه به شرح ذیل است:‌
۱- شرکت آدونیس پترولیوم انگلستان – گرجستان ۲- شرکت توسعه و تجارت آدونیس ۳- (ایران - تاجیکستان -انگلستان)طلا، جواهر و سنگ‌های زینتی آدونیس ۴- صندوق قرض الحسنه تجار پارس با مجوز رسمی از بانک مرکزی (ایران)  ۵- شرکت ساخت و مهندسی آدونیس ۶-  موسسه حقوقی حامی ایرانیان - جورجیا سرویس (ایران - گرجستان) ۷- پورتال تخصصی فروش املاک و مستغلات (گرجستان) ۸- شرکت مهندسی فناوری اطلاعات - طراحی برنامه نویسی وب ۹- شرکت دانش بنیان پارسیان  ۱۰- موسسه آموزش عالی آزاد با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۱۱-  موسسه آموزش عالی با مجوز از دانشگاه جامع علمی کاربردی ۱۲-  دانشگاه تجارت و مهندسی لندن ۱۳- ژورنال علمی و پژوهشی لندن ژورنالز ۱۴- پورتال تخصصی تحصیلات تکمیلی (DBA Portal) ۱۵- مرکز تخصصی خدمات آموزشی (Educative Services)۱۶-  مرکز تخصصی خدمات پژوهشی(PhD Portal) ۱۷- پورتال تخصصی آموزش‌های آنلاین (Study Portal)۱۸- بانک اطلاعات جامع سرمایه گذاری در گرجستان (Information Georgia) . [1]
سهراب‌بیگ دارای یک دفتر وکالت و مؤسسه حقوقی در گرجستان است که بازوی حقوقی هلدینگ بین‌المللی آدونیس محسوب می‌شود و سه شعبه در لندن،‌تهران و تلفیس دارد.[2] »
 
اطلاعات بالا مربوط به هلدینگ بین‌المللی آدونیس است و ذکر آن در مقاله‌‌ام اشتباه بوده. این هلدینگ ربطی به هلدینگ آدونیس و سهراب‌بیگ ندارد.
 
ضمن پوزش از آقای دکتر محمد رخشانفر، نوشته‌ام را به شکل زیر تصحیح می‌کنم.
 
امیرعباس سهراب بیگ و مرضیه رزمجو شاهپورآبادی که در ایران در شرکت آدنیس تجارت مهرآوران با حامد و هومن نجفی شریک هستند، در تفلیس نیز با همراهی حامد نجفی هلدینگ آدونیس را راه‌اندازی کردند. این هلدینگ با کپی‌برداری از نام هلدینگ بین‌المللی آدونیس که توسط دکتر محمد رخشانفر اداره می‌شود، تأسیس شده و از طریق پروژه‌های ملکی و سرمایه‌گذاری به پولشویی مشغولند. مشابهت نام هلدینگ آدونیس با هلدینگ بین‌المللی آدونیس در طول سال‌های گذشته مشکلاتی را نیز برای دکتر رخشانفر به‌وجود آورده است.  
سهراب‌بیگ و حامد نجفی بنگاه معاملات ملکی نیز به نام آدونیس تأسیس کرده‌‌اند که در کار فروش املاک در گرجستان فعال است. آن‌ها بعد از اعتراضات هولدینگ بین‌المللی آدونیس، شرکت معاملات ملکی دیگری به نام Ihomepedia تأسیس کردند.
 
 
هم‌ اکنون حامد نجفی با همکاری پیوند پورشعبان، رادیو تفلیس را اداره می‌کنند و تحت این نام، به کار معاملات ملکی و فعالیت‌هایی که تحت عنوان آدونیس انجام می‌دادند، مشغولند.[3]
 
 
 
از راست پیوند پور شعبان، حامد نجفی
 
مدیریت جدید رستوران کلاب ایبریا
پس از انتشار مقاله‌ام راجع به سهراب بیگ و روشنگری در مورد رستوران کلاب «ایبریا» که توسط همسر او اداره می‌شود، آن‌ها شب گذشته سراسیمه مدیریت رستوران کلاب را تغییر دادند و خبر آن را نیز رسماً اعلام کردند.
 
 
چنانچه ملاحظه می‌شود از «افتتاحیه رستوران ایبریا تفلیس البته با مدیریت جدید» خبر داد‌ه‌اند. خبررسانی به گونه‌ای است که گویا رستوران تعطیل بوده و تازه شب گذشته افتتاح شده است! در حالی که این رستوران کلاب یک ساعت هم تعطیل نبوده و «افتتاحیه»‌ای نیز در کار نبوده است.
 
 
 
 
 
ایرج مصداقی ۲ اکتبر ۲۰۲۰
 
 
 
 


[1]   https://georgia-services.com/about-us/144-adonis-holdings

[2] https://georgia-services.com/about-us/144-adonis-holdings

[3]  http://radioteflis.com/invest-in-georgia/

 

منبع: ایرج مصداقی

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   

نسخه‌ی چاپی  


irajmesdaghi@gmail.com    | | IRAJ MESDAGHI 2007  ©