ایرج مصداقی  
تماس
زندگینامه
از سایت‌های دیگر
مقاله
گفت‌وگو
صفحه‌ی نخست


آقای همنشین بهار! منظور وزیر کار امیر قاسم معینی است و نه هوشنگ انصاری

ایرج مصداقی

 

آقای پرویز معتمد در بیان خاطرات‌شان از چگونگی تعقیب حمید اشرف، به پارکینگ وزارت اقتصاد در خیابان بهبودی اشاره می‌کنند و بدون این که نامی از وزیر اقتصاد بیاورند از بازداشت چند دقیقه‌ای او به خاطر عدم همکاری با مأموران کمیته مشترک ساواک نام می‌برند.   

http://pezhvakeiran.com/maghaleh-78732.html

متأسفانه آقای همنشین بهار که ظاهراً این روزها هم و غمی به جز زیر سؤال بردن خاطرات ایشان ندارد، و از هیچ کوششی در این باب فروگذار نمی‌کند بلافاصله با گشت و گذار در اینترنت به زعم خود به نام وزیر اقتصاد در سال ۱۳۵۵ دست یافته و داستان بی‌ربطی در مورد هوشنگ انصاری سرهم کرده و به اهمیت او در دستگاه سلطنت اشاره می‌کند و بعد هم مدعی شده است چنانچه می‌خواستند او را دستگیر کنند از طریق تیمسار نصیری و پرویز ثابتی اقدام می‌کردند و به این ترتیب به زعم خود به شکلی ظریف روایت آقای معتمد را زیر سؤال برده است.

در حالی که هرکس کوچکترین شناختی با ساواک و کمیته مشترک داشته باشد می‌داند که مأموران آن مبسوط‌الید بوده و در این مواقع و به ویژه در ارتباط با دست‌یابی به حمید اشرف که سوژه‌ی مورد علاقه شاه بود و سرنوشت او را پیگیری می‌کرد و همه دستگاه امنیتی برای دستگیری او بسیج شده بود، بر اساس تشخیص خودشان عمل می‌کردند.  در هر صورت من از کانال‌های دیگری که در جریان امر بودند هم پرس‌وجو کردم و آن‌ها نیز بر صحت روایت آقای معتمد تأکید کرده‌اند.  

به اطلاع آقای همنشین بهار و دیگرانی که به جای پرداختن به اصل موضوع و روشن شدن گوشه‌هایی از تاریخ میهن‌مان به حواشی می‌پردازند و اذهان خواننده را از مسئله اصلی دور می‌کنند، می‌رسانم که آقای پرویز معتمد پس از گذشت ۴۰ سال از حادثه، دچار اشتباه در بیان نام وزارت‌خانه شده‌اند. اشتباهی که همه‌ی ما می‌توانیم مرتکب شویم و آقای معتمد در طول گفتگو بارها روی آن در ارتباط با خودشان تأکید کردند. توجه داشته باشید که حداقل ده‌ها هزار نفر گفتگوی مزبور را خوانده‌اند، اما متوجه این اشتباه آقای معتمد در بیان نام وزارتخانه‌ای که چه بسا بارها از مقابل آن عبور کردند نشدند. یکی از دوستان این مشکل را برای من حل کردند. البته آقای معتمد هم بلافاصله پس از ادعای همنشین بهار به من تأکید کردند فرد دستگیر شده هوشنگ انصاری نبود و آن‌چه از سوی آقای همنشین بهار مطرح شده واقعیت ندارد.

آقای همنشین بهار اگر هم و غم خودشان را صرف امر دیگری می‌کردند و انگیزه‌شان صرفاً کشف حقیقت بود، با کمی صبر و تأمل و پرس و جو متوجه می‌شدند که ساختمان وزارت اقتصاد و دارایی از زمان رضا شاه واقع در توپخانه خیابان باب همایون است و آنچه مجاور خیابان بهبودی و در خیابان آیزنهاور [آزادی فعلی] قرار دارد ساختمان بیست طبقه وزارت کار  است هرکس که از محل گذر کرده باشد حتماً پارکنیگ آن را دیده است.

بنا بر این وزیر مربوطه که برای دقایقی چند توسط آقای معتمد و همراهانش در دفتر کارش بازداشت شده، آقای امیر قاسم معینی است و نه هوشنگ انصاری.

وزرا تغییر می‌کنند اما جای ساختمان و پارکینگ را نمی‌توان تغییر داد. 

 

ایرج مصداقی ۱۸ ژوئن ۲۰۱۹

منبع: ایرج مصداقی

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   

نسخه‌ی چاپی  


irajmesdaghi@gmail.com    | | IRAJ MESDAGHI 2007  ©