ایرج مصداقی 
تماس
زندگینامه
از سایت‌های دیگر
مقاله
گفت‌وگو
صفحه‌ی نخست


دزد ناشی به کاهدان می زند («جنون» مسعود رجوی)

ایرج مصداقی

رضا رشیدی و  افتضاح جدید جماعت رجوی 

 رضا رشیدی و  زنده یاد عباس محمدرحیمی در بیمارستان

مسعود رجوی طی دو ماه گذشته با راه اندازی کارزار کثیفی علیه زنده یاد عباس محمد رحیمی و مادر قهرمانش، «مادر صونا» و خانواده شریف محمدرحیمی که با تقدیم ۵ شهید و ۵ زندانی سیاسی بر تارک مبارزات میهن‌مان می‌درخشد، کوشید چهره‌ی درخشان آنان را مخدوش جلوه دهد. همانطور که انتظار می رفت هرچه زد بر در بسته زد و توطئه‌هایش یکی پس از دیگری نقش بر آب شد و عاقبت سیاهی بر ذغال ماند و مجبور به عقب‌نشینی و سکوت شد.

او در کارزار غیرانسانی و بیرحمانه‌اش تا آن‌جا پیش رفت که حتی منکر بیماری هولناک عباس محمدرحیمی شده و دست و پنجه نرم کردن او با مرگ را نیز به سخره گرفت.

http://www.pezhvakeiran.com/maghaleh-75264.html

در واقع عباس محمدرحیمی که با زندگی‌اش نقاب از چهره‌ی پلید و خونریز «ارتجاع غالب» و ولی فقیه اش خمینی و خامنه‌ای برداشته بود در روزهایی که قادر به دفاع از خود نبود و حافظه‌اش را نیز از دست داده بود ، با مرگش پرده از چهره‌ ریاکار و شقی «ارتجاع مغلوب» و ولی‌فقیه اش رجوی برگرفت.

پس از انتشار بیانیه زندانیان سیاسی در گرامیداشت یاد و خاطره عباس محمدرحیمی، مسعود رجوی که انتظار چنین واکنشی را از سوی زندانیان سیاسی نداشت، مسئولان فرقه ‌مجاهدین را واداشت تا ضمن تماس با امضا‌کنندگان بیانیه از آذربایجان گرفته تا اروپا و کانادا و آمریکا حتی شده یک نفر از آن‌ها را وادار به پس گرفتن امضایشان کنند تا روی آن معرکه بگیرد. اما تیر او به سنگ خورد.

http://www.pezhvakeiran.com/maghaleh-75418.html

با این حال از پا ننشست و برای فرونشاندن خشم‌‌ ناشی از شکست‌اش، فردی به نام رضا رشیدی را پیدا کرد تا از تشابه اسمی او با یکی از امضا‌کنندگان سزشناس بیانیه، سوءاستفاده کرده به لجن پراکنی علیه خوشنام‌ترین زندانیان سیاسی ایران که یاد عباس محمدرحیمی را گرامی داشته بودند، بپردازد.

http://aftabkaran.com/maghale.php?id=5334

«این همه آوازه ها از شه بود

گرچه از حلقوم عبدالله بود»

رجوی در بیانیه خود که به نام رضا رشیدی انتشار داد، مقاوم‌ترین و خوشنام ترین زندانیان سیاسی ایران با گرایش‌های گوناگون را به خاطر امضای بیانیه فوق «ضد خلق»‌ و «اکثرا تواب و بریده معروف و تعدادی زندانی توده‌ایی » نامید. توجه داشته باشید که در فرقه رجوی هیچ کس به جز او نمی تواند و به خودش اجازه نمی دهد خانواده شریف و مبارز محمدرحیمی را «الدنگ» بخواند و یا «خط سرخ» تعیین کند و بر اساس آن مبارزترین و خوشنام ترین زندانیان سیاسی ایران را «ضد خلق» بخواند. در پاسخ به او بایستی بگویم:

«شغالی گر،

ماه بلند را دشنام گفت ـ

پيرانشان مگر نجات از بيماری را

تجويزی اين چنين فرموده بودند.

فرزانه در خيال خودی ليک،

که به تندر پارس می‌کند.

گمان مدار که به قانون بوعلی حتی

جنون را نشانی از اين آشکاره تر

به دست کرده باشند.»

(احمد شاملو)

 

«جنون» که می گویم یک اتهام صرف ، از سر خشم نیست. چگونه ممکن است مرز «خلق» و «ضد خلق» را امضای یک بیانیه آن هم در گرامیداشت یکی از خوشنام‌ترین زندانیان سیاسی ایران تعیین کند.

تردیدی نیست که مسعود رجوی در لجن‌زار خیانت دست و پا می زند و آخرین موضع‌گیری او علیه مقاوم‌ترین زندانیان سیاسی ایران قبل از هر چیز افلاس و واماندگی او را می رساند.

رضا رشیدی که بیانیه زندانیان سیاسی در گرامیداشت یاد عباس محمدرحیمی را امضا کرده‌است، یکی از قدیمی‌ترین زندانیان سیاسی پس از انقلاب ضد سلطنتی و جان به در بردگان کشتار ۶۷ است. او در سال ۵۹ دستگیر و پس از تحمل یک سال زندان پیش از ۳۰ خرداد ۱۳۶۰ آزاد شد و سپس به خاطر ادامه فعالیت‌هایش دوباره دستگیر و پس از کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷ آزاد شد.

رضا رشیدی عضو کمیته مرکزی حزب کمونیست کارگری ایران و یکی از دوستان عباس بود که در دوران بیماری و تا آخرین دم حیات عباس بارها از او در بیمارستان عیادت کرد. رضا رشیدی که امروز مسعود رجوی با توسل به یک تشابه اسمی فریبکارانه  امضای بیانیه زندانیان سیاسی توسط او را منکر می‌شود و آن‌چه شایسته خودش است به دیگران نسبت می دهد تنها بیانیه زندانیان سیاسی را امضا نکرده است. او پیشتر دو یادداشت در ارتباط با عباس و محکومیت جماعت رجوی نوشته بود. او همچنین در مراسم خاکسپاری و یادبود عباس محمدرحیمی شرکت و بخشی از زحمات برگزاری مراسم را به عهده داشت.

رضا رشیدی پس ازانتشار نامه‌ی منتسب به همسر عباس محمدرحیمی توسط فرقه مجاهدین، در  دفاع از عباس و محکومیت جماعت رجوی در یادداشتی که در بخش مربوط به عباس محمدرحیمی سایت «پژواک ایران» و فیس بوک شخصی‌اش انتشار یافت نوشت:‌

«در دفاع از انسانيت

دوست عزیزم عباس رحیمی این روزها در جدال با مرگ و زندگی است

عباس سال‌های دهه ۶۰ را در زندان‌های جمهوری اسلامی گذراند. همبندی‌هایش همواره از او به نیکی یاد می کنند. دو برادر و دو خواهر و خواهرزاده‌اش در همان سال‌های سیاه دهه ۶۰ اعدام شدند. عباس دو خصلت ویژه دارد بسیار بذله گو است و نزد زندانیان سیاسی خوش نام و از آن مهمتر انسانی مبارز که همواره ورد زبانش است:‌ جمهوری اسلامی دشمن درجه یک ماست. و هر وقت که می بینمش می گوید باید متحد بشویم. این روزها عباس به دلیل شکایت خود و پسرش از فرقه مجاهد به دلیل اسیر گرفتن همسرش از سوی مجاهدین، متهم به عامل وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی شده است، زهی بیشرمی ، اگر بی پرنسیبی را حد و مرزی نباشد فرقه مجاهد در رأس آن است . این اتهام روی دیگر سکه سیاست جمهوری اسلامی است که همواره سعی دارد از مبارزین علیه ظلم چهره منفی بسازد. با اتهام زدن به عباس از طرف فرقه رجوی و مجاهد، نه تنها عباس خوشنام تر می شود بلکه عمق نفرت از دروغ پراکنی های آنان در وجود دوست داران عباس بیشتر شعله می‌کشد.

درود بر عباس

۲۲ دسامبر ۲۰۱۵»

 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1217352858291542&set=a.1093672173992945.1073741838.100000505174630&type=3&theater

http://www.pezhvakeiran.com/maghaleh-75406.html

او همچنین پس از درگذشت عباس در یادداشت کوتاهی که در فیس بوک شخصی‌اش و سایت «پژواک ایران» انتشار یافت نوشت:‌

«مشتاق ديدار مرداني هستم كه آوازي سخت دارند

عباس محمد رحيمي جاودانه شد.

با نهايت تاسف دوست عزيزم عباس محمد رحيمي پس از جدالي بزرگ با غول سرطان شب ١٧ ژانويه درگذشت.

عباس در سال ٥٩ به دليل مبارزه با رژيم جمهوري اسلامي دستگير و به مدت ١١ سال در زندان بود.


در همان سالها پنج تن از اعضا خانواده اش توسط رژيم اعدام شدند،


عباس در زندان همواره با روحيه اي بالا و سربلند زندگي كرد ،به نقل از زندانيان سياسي كه با عباس در دوره هاي متفاوتي هم اتاق و هم بند بودندآمده كه همواره روحيه بخش محفل زندانيان سياسي بوده است. عباس پس از آزادي از زندان براي ادامه مبارزه انقلابي به همراه همسرش به قرار گاه اشرف رفت ،پس از مدتي با سياستها و راه وروش مجاهدين خلق اختلاف پيدا كرد و منتقد سرسخت آنان بود . پس از حمله امريكا به عراق عباس از كمپ اشرف فرار كرد و مدت چهار سال را در كمپ تيف كه تحت كنترل امريكايي ها بود زنداني بود. سرانجام عباس خود را به انگلستان رساند و در انجا نيز همواره از مخالفين سرسخت جمهوري اسلامي بود. عباس هميشه ميخنديد بسيار شوخ طبع و مورد احترام زندانيان سياسي و مردمي بود كه او را ميشناختند.  متاسفانه امروز عباس در بين ما نيست تا بگويد بخندد،بخنداند و اميد را در دلها شعله ور سازد.

فقدان عباس را به سپهر عزيز پسر عباس مادر سونا، و خانواده گرامي عباس و همچنين به زندانيان سياسي و دوستان عباس تسليت ميگويم.

زنده باد ياد و خاطره عباس محمد رحيمي

رضا رشيدي»

http://www.pezhvakeiran.com/maghaleh-75405.html

 • https://www.facebook.com/reza.rashidi.39/posts/1235686516458176https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1217352858291542&set=a.1093672173992945.1073741838.100000505174630&type=3vvvvvvv

   

  اطلاعیه جماعت رجوی حتی براساس تز کافر همه را به کیش خود پندارد هم نیست. آن‌ها آگاهانه اما از روی استیصال  حرکت می کنند. برای فهم و درک افلاس و درماندگی مسعود رجوی بایستی بگویم چند نفر از اعضای «جماعت رجوی»‌در لندن و گردانندگان دکان «اتحاد زندانیان سیاسی متعهد به سرنگونی» که مسعود رجوی پس از انتشار «گزارش ۹۲» باز کرده، از نزدیک رضا رشیدی امضا‌ کننده بیانیه زندانیان سیاسی را می شناسند و از دوستی و ارادت او به عباس باخبرند. با این حال این عده‌ی معلوم الحال از زبان یکی از اعضایشان اطلاعیه می دهند و در فضای مجازی برای «فتح‌ خیبر» شان جشن می‌گیرند و به این ترتیب سیاه‌دلی و فریبکاری شان را مهر می کنند. امید آن که این واقعه درسی باشد برای رضا رشیدی کذایی که دیگر با طناب پوسیده حضرات به چاه نرود و سنجیده تر عمل کرده و خود را مضحکه نکند. 

   در خاتمه تاکید می کنم یک جریان سیاسی تا کجا بایستی سقوط کرده باشد که به چنین اعمال زشتی دست بزند؟ جای تامل و عبرت آموزی است که مظلومیت و صداقت عباس محمدرحیمی و مادر صونا همچنان باعث رسوایی جماعت رجوی می‌شود و پرده از ریاکاری‌های آنان بر می‌دارد.

  ایرج مصداقی

  ۱ فوریه ۲۰۱۶

 • مطالب مربوط به عباس را می توانید در آدرس زیر بخوانید
 • http://www.pezhvakeiran.com/articlarList_abbas_rahimi.php

 

 

اطلاعیه زندانیان سیاسی و خانواده جانباختگان دهه 60 به مناسبت خاموشی عباس محمدرحیمی

با نهایت درد و اندوه از درگذشت عباس محمدرحیمی رفیق و یار و همراه روزهای سخت زندان و روشنایی بخش محفل هایمان باخبر شدیم. 

زندگی و مرگ عباس محمدرحیمی جلوه ای بود از مقاومت و ایستادگی نسلی  که در سیاهترین روزهای تاریخ  میهنمان به پا خاست و در مقابل ظلم و نابرابری ایستاد. 

عباس محمدرحیمی در خانواده شریف محمدرحیمی پرورش یافت که با تقدیم 5 شهید و 5 زندانی سیاسی برتارک مبارزات مردم ایران علیه ارتجاع مذهبی حاکم بر میهن  مان می درخشد. 

او یکی از اولین زندانیان سیاسی ایران در تابستان 58 و یکی از جان به دربردگان کشتار 67 بود و طی 36 سال گذشته یک دم از عدالت خواهی و مبارزه برای ایجاد جامعه ای عاری از ظلم و ستم دست نکشید.

بدون شک یاد و خاطره ی عباس و مبارزات عدالت خواهانه او هرگز از یادها نخواهد رفت چنانچه ظلم و ستمی که بر او خانواده اش روا شد فراموش نخواهد گردید.

عباس تا آخرین دم زندگی برای روز دادخواهی و رسیدگی به جنایات جمهوری اسلامی لحظه شماری می کرد و قلب اش سرشار از عشق و امید به آینده بود. اما دریغ و درد که از میان ما رفت اگرچه آرمانش همچنان باقیست.

ما این مصیبت بزرگ و فقدان جبران ناپذیر را به «مادر صونا»، فرزندش سپهر و خانواده بزرگ محمدرحیمی تسلیت می گوییم و برای آنان و همه‌ی دوستان و دوستدارانش صبر و شکیبایی آرزو می کنیم.

 

زندانیان سیاسی و خانواده های شهدای دهه 60

 

حمید اشتری –ایرج مصداقی- مهدی اصلانی – رضا رشیدی – رضا معینی- رحمان علی کرمی - مجید دادوند - منیره برادران- مجید موسوی – مسعود اشرف سمنانی – جعفر یعقوبی- راضیه متینی- مهناز قزلو- مینا زرین- همایون نجفی آریا- فریدون نجفی آریا- جمال عظیمی- آذین ایزدیفر- رضا گیاهچی (بهرنگ) – رضا طیبی – عاطفه اقبال – نادر (فرهاد) بکایی- مهدی برجسته گرمرودی – همایون کاویانی- بهرام بیگلر - حسین ملکی – علی اکبر نیکبخت سروستانی- فرشید زمانی – احمد شهبازی – علی بلوریان- ثریا زنگباری - حیدر جهانگیری- احمد مقیمی- مریم نوری- زهره فرد- مرتضی علائینی- محمد جعفری – زهره شیشه - گلرخ جهانگیری- شوکت محمدی – حسن گلزار- جاوید طهماسبی- شکوفه سخی- ناصر کیوان- یوسف تخیری- غلامرضا دهقان -  فرامرز لعلی - شهنام شرقی نمین – مرسده قائدی - احمدرضا عموزیدی- محبوبه مجتهد- حسن(حمید) سیدحسین زاده – طیب صادقیان- حمید آقا غدیر اصفهانی- شکرالله متحمل- مهدی معمارپور- محسن حاتمی– تهمینه گرشاسبی- محمد هشی- مهرزاد همایونی- منوچهر اسحاقی- محمدرضا آشوغ- احمد نجارها- پیروز زورچنگ- مهدی اسحاقی- مرتضی مهاجری- فرشید کاظمیان- عباس اشرافی- محسن اسحاقی- علی عبداللهی- بتول فرحناکیان- سیاوش آرین- شیرین مهربد- شهره قنبری- پروانه عارف- ساسان ایرانپور- محمدتقی اخلاقی - بهروز قاسمی - حیدر بابایی- احمد واحدی- سامان دوری- حشمت ورداسبی- هاشم سهرابی- فاطمه جوکار - صلاح بختیار- اکبر ایل بیگی- حمید آریا- عیسی علیپور- 

اعضای خانواده های جانباختگان

طوبایی – سروستانی- زمانی – شلالوند -  وفا یغمایی – حبشی -  بازرگان- رضایی جهرمی – غیاثی- قائدی- ابراهیم زاده - الله وردی - شاهمرادی - جهانگیری - دها - وطن پرست- شرقی نمین- رضوی - آزموده- عسکری- عرفانی- نیلو - جوکار- قابلی

 

این هم تکذیبیه و اعتراضی که جماعت رجوی تحت نام رضا رشیدی کذایی به علت همنامی انتشار داده است: 

 

تکذیبیه و اعتراض

سایت محترم آفتابکاران:خواهشمندم جهت تنویر افکار عمومی اعتراض و تکذیب اینجانب را در آن سایت درج بفرمایید 

از طریق یکی‌ از دوستانم مطلع شدم که تواب تشنه‌ بخون در راستای خوش رقصی برای رژیم اسم اینجانب را در کنار عده‌ای که اکثرا تواب و بریده معروف و تعدادی زندانی توده‌ایی اکثریتی به بهانه فوت عباس رحیمی آورده است . اینجانب رضا رشیدی ضمن اعلام اعتراض و انزجار از اعمال دشمن شاد کن ایرج مصداقی تواب تشنه‌ بخون بدین وسیله به آگاهی‌ همگان میرسانم که هرگز با این جماعت مزدور و تواب و بریده دمخور نبوده و همانطور که در بیانیه تفضیلی اتحاد زندانیان سیاسی متعهد به سرنگونی آمده معتقد هستم که : ما بر این باور ایمان داریم که تمامی‌” کار کردها “،”نوشته ها،”مصاحبه ها،” “گفتگو‌ها ” و اعمال ایرج مصداقی و همه کسانی‌ که به “نجاست “او آلوده شده‌ اند و در” منجلاب سیاسی “او غوطه ورند, بالا‌ترین انتظارات فاشیستی‌ ترین جناح رژیم را به بهترین صورت برآورده می‌کنند . 
دقیقا به همین دلیل این جماعت” ضد خلق “هستند و در سمت رژیم قرار میگیرند. بر پایه همین موضوع معتقد هستیم تمامی‌ رسانه هایی که به باز نشر تولیدات این باند کثیف می‌پردازند با هزار نخ پیدا و پنهان به وزارت اطلاعا ت گره میخورند . 

رضا رشیدی عضو اتحاد زندانیان سیاسی متعهد به سرنگونی

 

منبع: ایرج مصداقی

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   

نسخه‌ی چاپی  


irajmesdaghi@gmail.com    | | IRAJ MESDAGHI 2007  ©