ایرج مصداقی  
تماس
زندگینامه
از سایت‌های دیگر
مقاله
گفت‌وگو
صفحه‌ی نخست


عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد

ایرج مصداقی

امیر عزتی یکی از امضا کنندگان نامه ۳۴ تن از روزنامه نویسان در دفاع از هوشنگ اسدی و بر علیه من، در وبلاگ «موج نو» که متعلق به اوست، چنین نوشته است:
 
«تنها نام مستعاری که در طول دو سال گذشته استفاده کرده‌ام، آرینا امیر سلیمانی است که از ترکیب نام عزیزترین کسانم و به پیشنهاد سردبیر روز آنلاین ساخته شده است و تعلق این نام به من نیز اظهر من الشمس است»
بعداً‌ امیر عزتی و همکارانش در روز آنلاین فکر کردند زرنگی کرده، مطلب فوق را از وبلاگ امیرعزتی پاک کردند. آدرس اصلی نوشته چنین بود:  http://www.newwave.blogfa.com/post-171.aspx
ولی غافل از این که حافظه‌ی گوگل آن را ذخیره کرده و دستشان را رو می‌کند و رو سیاهی به ذغال می‌ماند.  کافیست نام آرینا امیر سلیمانی را در گوگل جستجو کنید و سپس بر روی کلمه‌ی Cachad کلیک کنید تا نوشته‌ی بالا پدیدار شود.
این که چرا به افراد توصیه می‌شود در روز آنلاین هم با نام مستعار بنویسند و هم با نام اصلی، از کرامات سردبیر روزآنلاین و گردانندگان آن است. البته این قاعده را تمامی دست‌اندرکاران این سایت رعایت می‌کنند، چرا که ظاهراً برایشان نان و آب دار تر است و لابد در حساب سازی و بودجه‌ تراشی و ... بیشتر به کار گردانندگان روز‌آنلاین می‌آید.
البته پیش از اعتراف امیر عزتی نیز آگاهان سیاسی به خوبی می‌دانستند که هوشنگ اسدی، نوشابه امیری، مسعود بهنود و بسیاری دیگر در روزآنلاین هم به نام خود مطلب منتشر می‌کنند و هم با نام‌های مستعار!
 
اما آن‌چه که در این‌جا برای من مهم است اغراض آلوده‌ی تهیه کنندگان نامه‌کذایی در دفاع از «زوج مبارز» هوشنگ اسدی و نوشابه‌ امیری است. آن‌ها از هر شیوه‌ای برای پیش‌برد اهداف مغرضانه و زشت خود استفاده می‌کنند.
این بار ضمن پیشرفت در امر کلاهبرداری به جعل اسامی نیز پرداخته‌اند که خوشبختانه لااقل در یک مورد دستشان رو شده است. از خوانندگان عزیز دیدگاه به ویژه کاربر عزیزی به نام کوشا که مرا در جریان کلاهبرداری امضا‌ء کنندگان قرار دادند، صمیمانه تشکر می‌کنم.  
در میان امضاهای نامه‌ی مزبور نام‌ امیر عزتی و آرینا امیرسلیمانی دیده می‌شود. امضا کنندگان تأکید کرده‌‌اند:
امیر عزتی ( فنلاند)
آرینا امیرسلیمانی ( هلند)
به اعتراف امیر عزتی، آرینا امیرسلیمانی نام مستعار اوست و این مسئله «اظهر من‌الشمس» است. معلوم نیست یک فرد با دو نام مختلف در یک لحظه چگونه در دو کشور مختلف به سر می‌برد و متنی را امضا می‌کند؟
لابد این‌ها در زمره‌ی امدادهای غیبی است.
با توجه به مورد فوق این سؤال پیش می‌آید که امضای نامه‌ دفاع از هوشنگ اسدی و نوشابه امیری  در چه محلی و توسط چه کسانی صورت گرفته است که چنین اشتباهی رخ داده است؟
شاید دستور اداری گردانندگان «روز آنلاین» به کارمندانشان بوده است.
شاید کارمند متصدی امر از هول حلیم در دیگ افتاده است. شاید او به سوابق اداری موجود در آرشیو روزآنلاین مراجعه کرده است. احتمالاً‌ در آن‌جا مسئولان روز آنلاین در زمره‌ی همکارانشان نام امیر عزتی از فنلاند و آرینا امیر سلمیانی از هلند را نوشته بودند و ماشین امضا جمع کنی تصور کرده این ها دو نفر در دو کشور مختلف هستنند!
اما این امضاها به خوبی ماهیت هوشنگ اسدی و نوشابه امیری، سایت روزآنلاین، سردبیر و گردانندگان آن را روشن می‌کند. چنان‌که ملاحظه می‌شود دست این افراد هر چه بیشتر رو می‌شود. آیا این افراد پرنسیبی هم دارند؟
آیا بویی از اخلاق برده‌اند؟
قضاوت را به شما وا می‌گذارم.
 
ایرج مصداقی
۳ ژوئن ۲۰۰۷
Irajmesdaghi@yahoo.com
 

منبع: ایرج مصداقی

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

facebook Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

   

نسخه‌ی چاپی  


irajmesdaghi@gmail.com    | | IRAJ MESDAGHI 2007  ©